10 توصيه براي خريد تردميل و دوچرخه ورزشي : ورزش 90 :: علمی ورزشی
10 توصيه براي خريد تردميل و دوچرخه ورزشي
22 دی 1388


براي آدم هاي گرفتار و براي آن هايي که به هر دليل موجه يا ناموجهي دلشان نمي خواهد اول صبح يا آخر شب توي پارک ها بدوند يا پياده روي کنند، تردميل يک نعمت است; البته مشروط بر اين که به فکر سلامت خودشان و احيانا به فکر کاهش وزن و تناسب اندام خودشان باشند. مشروط بر همين شرط مذکور، دوچرخه ورزشي هم مي شود يک نعمت مدرن، که هم از کارآيي هاي تردميل برخوردار است، هم جمع وجورتر است و جاي کمتري را در منزل اشغال مي کند. اگر مي خواهيد با اولين پولي که دستتان آمد، يک تردميل يا يک دوچرخه ورزشي براي خودتان يا يکي از اعضاي خانواده تان بخريد، توصيه مي کنيم اين مطلب را بخوانيد بعد تردميل يا دوچرخه ورزشي بخريد.

آشنايي با تردميل
تردميل يک وسيله ورزشي است که اين روزها مي توانيد در بيشتر باشگاه هاي ورزشي، آن را در کنار ساير انواع دستگاه هاي ورزشي ببينيد. تردميل يک تسمه دارد که چرخش آن باعث به حرکت درآمدن صفحه اين دستگاه مي شود. به اين ترتيب، شما مي توانيد روي آن راه برويد يا حتي بدويد. تردميل ممکن است موتور داشته يا نداشته باشند. اگر نوع بدون موتور را انتخاب کرده باشيد، در واقع، نيروي وزن و فشار پاهاي شما است که باعث به حرکت درآوردن صفحه تردميل مي شود. اين نوع تردميل، دستگاهي سبک است و اگر هزينه مختصري براي خريد اين دستگاه در نظر گرفته باشيد، مي توانيد همين نوع را براي ورزش در منزل خودتان انتخاب کنيد. اما نوع موتوردار تردميل، تکنولوژي پيشرفته تري دارد و موتوري که در آن کار گذاشته شده است به کمک عضلات شما مي آيد و به اين ترتيب، شرايط گوناگوني براي دويدن يا راه رفتن براي شما به وجود مي آورد. در اين دستگاه، موتور تردميل است که باعث چرخش تسمه و حرکت صفحه تردميل مي شود. شما مي توانيد سرعت آن را به صورت شيب دار تنظيم کنيد و حالتي را به وجود آوريد مثل اين که داريد در يک مسير سربالايي راه مي رويد يا مي دويد. اين تردميل ها معمولا يک مانيتور کامپيوتري دارند که با سيم هاي مخصوصي به بدن وصل مي شوند و مي توانند ضربان قلب را نشان دهند تا ورزشکار متوجه شود که آيا شدت حرکت هايش روي تردميل کافي است و موجب کاهش وزنش مي شود يا نه. اگر به صفحه مانيتور اين تردميل ها نگاه کنيد، برنامه هاي از پيش تعيين شده اي را خواهيد يافت که به کمک آن ها مي توانيد الگوي راه رفتن يا دويدن خودتان را روي تردميل تنظيم کنيد.

5 توصيه براي خريد تردميل
قبل از اين که براي خريد تردميل به بازار برويد، لازم است اطلاعاتي را درباره اين دستگاه به دست بياوريد تا بتوانيد دقيقا همان نوعي را انتخاب کنيد که مناسب نيازهاي شما است:

1 ) هنگام خريد تردميل، قبل از هر چيز ديگري به اين موارد توجه کنيد: جنس دستگاه، صفحه تردميل، قدرت موتور، حداقل و حداکثر سرعت دستگاه، شيبي که مي تواند ايجاد کند، وزني که مي تواند تحمل کند، حداکثر ساعاتي که مي تواند بدون وقفه کار کند، ميزان سروصداي موتور و امکانات جانبي.

2 ) اينترنت منبع مناسبي براي کسب اطلاعات جديد درباره تردميل و ساير ابزار و وسايل ورزشي جديد است. شما مي توانيد چند مارک معتبر تردميل را در نظر بگيريد و سري به سايت هاي کارخانجات توليد کننده اين محصولات بزنيد. هر يک از اين شرکت ها معمولا قابليت هاي دستگاه توليدي خود را به طور کامل در اين سايت توضيح داده اند و شما مي توانيد اين قابليت ها را با هم مقايسه کنيد و تصميم خودتان را بگيريد.

3 ) حتما حواستان به استحکام و امنيت دستگاهي که مي خريد، باشد. تردميل هر چقدر محکم تر و ثابت تر باشد، بهتر و مناسب تر است. براي امنيت دستگاه هم دستگيره هايي در جلوي آن تعبيه شده که مي توانيد هنگام پياده روي يا دويدن روي تردميل، دستتان را به آرامي به آن ها بگيريد. تردميلي که هنگام دويدن روي آن احساس مي کنيد که صفحه اش دارد در زير پايتان مي لرزد، اصلا مناسب نيست.

4 ) اگر به نمايندگي هاي مجاز فروش تردميل سري بزنيد، معمولا به نفعتان تمام مي شود; چون مي توانيد انواع مختلف اين دستگاه را با هم و در کنار هم ببينيد، آن ها را امتحان و با يکديگر مقايسه کنيد. در اين نمايندگي هاي مجاز، هنگامي که مدل هاي جديدتر تردميل به وسيله شرکت سازنده توليد مي شود و به فروشگاه مي رسد، گاهي روي مدل هاي قديمي تر، تخفيف هاي خوبي مي خورد و به اين ترتيب، مي توانيد يک تردميل مناسب را با قيمت دلخواهتان پيدا کنيد. از سوي ديگر در اين مراکز، کارشناساني حضور دارند که در انتخاب تردميل مناسب به شما کمک مي کنند. خريد از يک نمايندگي مجاز يک فايده ديگر نيز دارد و آن، دريافت يک گارانتي معتبر است که به واسطه آن، اگر ايرادي در دستگاهتان به وجود بيايد، مي توانيد از تعميرکاران شرکت مربوطه بخواهيد آن را برطرف کنند.

5 ) اگر تردميل را براي منزلتان خريداري مي کنيد، پيشاپيش حواستان به اين مساله باشد که آيا فضاي کافي براي قرار دادن آن در منزلتان داريد يا نه. براي اين منظور، مي توانيد ابعاد فضايي را که براي گذاشتن تردميل در منزلتان در نظر گرفته ايد، اندازه بزنيد و از فروشنده بخواهيد دستگاهي را به شما معرفي کند که با فضاي منزلتان سازگار باشد. تردميل را بايد در جايي از منزلتان قرار بدهيد که به اندازه کافي بزرگ باشد تا تمام قسمت هاي دستگاه روي زمين قرار بگيرد و روي زمين از ثبات کافي برخوردار باشد.

5 نکته براي حداکثر استفاده از تردميل
ورزش کردن روي تردميل، راه و رسمي دارد. براي اين که درحين راه رفتن يا دويدن روي دستگاه، دچار آسيب هاي عضلاني اسکلتي نشويد، بهتر است هميشه به اين 5 نکته توجه کنيد:

1 ) اولين قدم، اين است که بتوانيد روي تردميل، وضعيت بدني مناسبي به خودتان بگيريد; يعني سرتان را بالا بگيريد، عضلات گردنتان را کاملا شل کنيد و آرام باشيد و ترجيحا مستقيم به جلو نگاه کنيد. اگر قرار است هنگام استفاده از تردميل به تلويزيون نگاه کنيد، اين تلويزيون بايد در ارتفاعي نصب شده باشد که شما مجبور نباشيد گردنتان را براي مدت طولاني با زاويه نگه داريد.

2 ) دست هايتان را آرام آرام مشت کنيد، البته نه تا حدي که دست هايتان کاملا منقبض شود. سعي کنيد هنگامي که روي تردميل راه مي رويد يا مي دويد، بازوهايتان از کنار بدنتان به سمت جلو و عقب حرکت کنند و در واقع، يک جور حرکت آونگي داشته باشند.

3 ) توصيه مي شود هنگام ورزش کردن، عضلات شکمتان را منقبض کنيد.

4 ) راه رفتن روي تردميل، نياز به گام هاي خيلي کوتاه يا خيلي بلند ندارد. توصيه مي شود روي تردميل، همان طوري قدم برداريد که برايتان آسان و معمول است; نه خيلي کوتاه و نه خيلي بلند.

5 ) توصيه مي شود روي نفس هاي خودتان تمرکز داشته باشيد. سعي کنيد به صورت طبيعي نفس بکشيد و گهگاهي که مي توانيد، نفس عميق بکشيد.
آشنايي با دوچرخه هاي ورزشي
دوچرخه هاي ثابت ورزشي، نوعي ديگر از دستگاه هاي ورزشي به حساب مي آيند که بيشتر باشگاه هاي ورزشي به آن مجهزند. شما مي توانيد يکي از اين دوچرخه ها را نيز براي ورزش در منزل خريداري کنيد. اين دستگاه، هم جاي کمي را اشغال مي کند، هم ارزان تر است و هم به راحتي به شما امکان مي دهد که در فضاي کوچک آپارتمانتان دوچرخه سواري کنيد. توجه به برخي نکات مي تواند کمکتان کند که در خريد دوچرخه مورد نيازتان خطا نکنيد.

5 توصيه براي خريد دوچرخه ورزشي

1 ) اولين قدم براي خريد يک دوچرخه ورزشي مناسب، اين است که دوچرخه تان راحت باشد. هيچ ورزشي بدتر از ورزش کردن روي يک دوچرخه سفت، محکم و ناراحت نيست. جايگاه نشستن شما بايد کاملا راحت باشد. برخي افراد ترجيح مي دهند نشيمنگاه دوچرخه شان سفت و باريک باشد ولي برخي ديگر، انواع پهن و عريض را ترجيح مي دهند. توصيه مي شود دوچرخه اي را انتخاب کنيد که ارتفاع نشيمنگاهش به آساني قابل تنظيم باشد تا بتوانيد آن را به گونه اي تنظيم کنيد که قدرت داشته باشيد به راحتي دسته هاي دوچرخه را در دست بگيريد. پشتي صندلي دوچرخه هم بايد به گونه اي باشد که وقتي روي دوچرخه رکاب مي زنيد، به طور کامل پشت شما را در بر بگيرد.

2 ) هميشه بهتر است دوچرخه اي را انتخاب کنيد که مقاومت رکاب هايش در برابر رکاب زدن شما قابل تنظيم باشد. اگر دوچرخه ورزشي، اين قابليت را نداشته باشد، بهتر است آن را به کلي کنار بگذاريد و از خير خريدش بگذريد. برخي از انواع ارزان قيمت اين دوچرخه ها به صورت دستي تنظيم مي شوند; به نحوي که نوعي باندهاي نايلوني دور چرخ هاي آن قرار مي گيرند تا مقاومت در برابر چرخش را افزايش دهند. بنابراين اگر قصد خريد چنين دوچرخه هايي را داريد، بهتر است انواعي را انتخاب کنيد که به صورت خودکار (اتوماتيک)، مقاومت رکاب هايش در برابر پا زدن تنظيم مي شود. اصلا دلچسب نيست اگر هر از گاهي مجبور شويد در بحبوحه ورزش کردن، از دوچرخه پياده شويد و مقاومت رکاب هايش را تنظيم کنيد. شما مي توانيد با استفاده از صفحه مانيتوري که مقابل روي شما در دوچرخه هاي اتوماتيک قرار دارد، شدت ورزش کردن و الگوي دوچرخه سواري خودتان را تنظيم کنيد. روي مانيتور اين نوع دوچرخه ها برنامه هاي گوناگوني براي ورزش و دوچرخه سواري وجود دارد.

3 ) خيلي آزاردهنده است اگر بخواهيد با يک دوچرخه ورزشي که حسابي سروصدا مي کند، ورزش کنيد. شايد يک سروصداي کوچک چندان مهم نباشد ولي اگر اين صداهاي مزاحم، پيوسته تکرار شوند; در بازده ورزش شما و در ساعاتي که روي دستگاه ورزش مي کنيد، قطعا تاثير خواهند گذاشت. دوچرخه ورزشي بايد آن قدر بي سروصدا باشد که بتوانيد به آساني حين کارکردن با آن، به موسيقي گوش بدهيد يا تلويزيون نگاه کنيد.

4 ) دوچرخه هايي که داراي صفحه اي براي تنظيم برنامه هاي ورزشي شما هستند، هيچ گاه شما را از دوچرخه سواري خسته نمي کنند; چون روي اين دوچرخه ها مي توانيد برنامه ورزشي خودتان را تنظيم کنيد و ببينيد که با اين روش رکاب زدن چقدر انرژي مصرف مي کنيد يا ضربان قلبتان در هر دقيقه چقدر است. اين که شما بازتاب ورزش خودتان را جلوي چشمتان ببينيد، خيلي مهم است و در کارايي نهايي تان اثر مثبتي خواهد داشت. شما مي توانيد با استفاده از اين صفحه نمايشگر، زمان ورزش کردن خودتان و فاصله اي را که در آن رکاب مي زنيد و همچنين سرعت رکاب زدن خودتان را تنظيم کنيد.

5 ) توصيه مي شود دوچرخه اي را انتخاب کنيد که مناسب سايز بدنتان باشد. به خصوص اگر اضافه وزنتان زياد است، بهتر است اين توصيه را جدي بگيريد. بيشتر دوچرخه ها به گونه اي ساخته شده اند که شما مي توانيد آن ها را براي استفاده هر کسي با هر سايزي تنظيم کنيد.


www.varzesh90.com
خبرهای جدید ورزشی فوتبال ایران

خبرهای ورزشی سایت ورزش 90 از ایران ورزشی ، خبر ورزشی مهر و خبر ورزشی فارس جمع آوری شده است.
Iran Football News in Farsi   |   Nouvelles du football de l'Iran


مقالات علمی ورزشی
» برای استمرار در ورزش، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید
» برای داشتن كلیه سالم، ورزش كنید
» ورزش و چاي سبز، افسردگي را كاهش مي‌دهد
» دانش‌آموزان باید روزی یك ساعت ورزش كنند
» نکات ورزشی برای مبتلایان به سائیدگی زانو
» درد آرتروز با ورزش کاهش می یابد
» تأثير ورزش در جلوگيري از بروز چاقي
» لزوم رعایت نکاتی خاص برای ورزش کودکان
» ورزش ایروبیک در بهبود و پیشگیری بیماری دیابت موثر است
» 15 دقیقه ورزش 3 سال به عمر متوسط می افزاید
» بدن سازی و ورزش های سنگین برای بیماران قلبی مفید نیست
» ورزش دائمی سپری در برابر آسیب‌های مغزی است
» ورزش كوهنوردی ظرفیت و قدرت تهویه ریه‌ها را افزایش می‌دهد
» 6 ورزش برتر برای کالری‌سوزی
» رابطه ورزش و طول عمر
» ورزش و کاهش وزن، موثرترین راه درمان کبد چرب
» اثر ورزش بر فعالیت مغزی
» قند خون افراد دیابتی در هنگام ورزش باید بین 100 تا 240 باشد
» ورزش طول عمر بیماران مبتلا به سرطان را افزایش می دهد
» 20 دقیقه ورزش در طول روز از پوكی استخوان پیشگیری می کند
» تغذیه و ورزش ، خوش اخلاقتان میکند
» فکر کردن در مورد ورزش شما را پرخورتر می‌کند
» قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟
» روشهای کنترل استرس با ورزش
» بهترین سن برای شروع ورزش
» شنا بهترین ورزش برای هموفیلی ها است
» ورزش منظم روزانه از سرطان، سكته و بیماری‌های عصبی پیشگیری می‌كند
» ورزشکاران 3 ساعت پس از افطار ورزش را شروع کنند
» بیماران مزمن ریوی ورزش را در برنامه های روزانه خود بگنجانند
» ورزش بهترین راه حل برای سرکوب کردن استرس های روانی
» پانزده دقیقه ورزش روزانه حداقل لازم برای سلامتی است
» برای كاهش اضطراب ورزش كنید
» راههای ترک نکردن ورزش
» ضرورت ورزش برای کودکان
» چرا صبح‌ها، بهترین زمان برای ورزش كردن است؟
» ورزش متعادل، عامل پیشگیری از سرطان‌ها است
» ورزش، رفتار تهاجمی را در پسرها کاهش می‌دهد
» وقتی ورزش بلای جان می شود
» اهمیت ورزش در رشد و بلوغ دختران
» ورزش موجب كاهش اضطراب در مبتلایان به آلزایمر می شود
» افراد مبتلا به آلرژی از ورزش در هوای مملو از آلاینده ها اجتناب کنند
» ورزش بلافاصله بعد از افطار مضر است
» شکلات به اندازه ورزش در سلامتی نقش دارد !
» دیابتی ها هنگام ورزش، مراقب پاهای خود باشند
» ورزش های مقاومتی رشد نوجوانان را مختل می كند
» با ورزش منظم فشار خونتان را کنترل کنید
» پشت میز کارتان ورزش کنید
» ورزش، خواب عمیق را افزایش می دهد
» ورزش چگونه به رفع یبوست کمک می کند؟
» علائم کمبود مواد غذایی در بدن
» چگونه شکم خود را کوچک کنیم؟
» با 10 ماده غذایی برای تقویت هوش آشنا شوید
» 10 تمرين براي تقويت عضلات و مفاصل
» 4 نـکـتــه دربـــاره اســـتــــرس
» آلودگي‌ هوا با اعصاب ما چه مي‌کند؟
» ناگفته‌هاي نذري
» از پنير گچي تا پنير پيتزا
» نفخ
» تمرين‌هايي براي تقويت تنه و شکم
» آنها به جاي شام عصرانه مي‌خورند
» تاثير شرايط کاري بر سلامت
» پرانرژي‌ بودن تا ساعات پاياني کار
» شغل يکي از عوامل مهم در خطر سرطان ريه مردان مي باشد
» ميز من دشمن من بود؛ نمي‌دانستم
» پياده‌روي بهترين ورزش است
» دوران يائسگي مردان
» پشت ميزنشين‏ها عضلات‌شان را تقويت کنند
» چگونه قدرت حفظ تعادل‌مان را تقویت کنیم؟
» ميزان مصرف مايعات در ورزشكاران
» 10 راه آسان برای عادت کردن به ورزش
» اصول رسيدن به تناسب اندام در سالن‌های ورزشی
» آنچه باید درباره درد مفاصل بدانید
» عوارض دوپينگ، ترسناک‌تر از محروميت است
» برنامه ريزي محققان براي کنترل چاقي کودکان
» جلوگيري از چاقي با استفاده از سالاد كم كالري
» چاقي ميانسالي و بيماري هاي قلبي
» خطرات داروهاى لاغرى
» برنامه ورزشی ساده در منزل برای لاغری
» 10 توصيه براي خريد تردميل و دوچرخه ورزشي
» آشنایی با عوارض چاقی و بیماریهای مرتبط با آن
» ورزش در کودکان مبتلا به آسم
» پسته، فشارخون را پایین می‌آورد
» مصرف مداوم کوکایین با سرکوب آنزیم G9a‌ ، مدار لذت مغز را دچار تغییر می کند
» تحرک جسمی در دراز مدت "راه مقابله با پیری"
» دوست دارید تند و تیزتر شوید؟
» تناسب اندام
» وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟
» آرتروز رابطه مستقیم با چاقی دارد
» اطلاعات جامع درباره آرتروز
» ورزش در آب
» راهنمای خرید تردمیل و دوچرخه ورزشی
» همه چیز راجع به ایروبیک - Aerobic
» ورزش وسلامتی کودکان
» آنچه باید در مورد ورزش و دیابت بدانید
» تغذیه مناسب پیش از ورزش
» تداخلات مواد مغذی در برنامه غذایی ورزشکاران
» سيگار عامل خطري براي آرتريت روماتوييد
» روشهایی برای ترک نکردن ورزش
» سلامتی و تندرستی با ورزش
» کم تحرکی عامل هشت درصد مرگ های زودرس است
» استراحت در ميانه ورزش به سوزاندن سريعتر چربيهاي بدن كمك مي‌كند
» شنا، بهترين انتخاب براي كاهش وزن و مبتلايان به آرتروز
» ورزش شدید باعث کاهش حافظه به خصوص در زنان می شود
» چهره جوان‌تر از سن واقعي، نشانه عمر طولاني‌تر است
» تاثیر ويتامين ‌C در كاهش استرس‌
» تمرين هوازي روشي مناسب براي كاهش يا افزايش وزن!
» جامعه‌ سالم ، جامعه ورزشکار است
» ورزش در جلوگيري از اختلالات بينايي مؤثر است
» چطور سیگار را ترک کنم؟
» چطور سیگار معتاد می‌کند؟
» پیاده ‌روی ، دشمن پوکی استخوان
» چطور خطر کم‌خونی را کاهش دهیم؟

www.varzesh90.com logo
صفحه اول  |  غیر فوتبال  |  تماس با ما 14:32:16    

خبرهای جدید ورزشی فوتبال ایران
ورزش 90 : varzesh 90
Iran Football News in Farsi
Nouvelles du football de l'Iran

گالری آخرین عکس های ورزشی
فوتبال دنیا
بسکتبال
تنیس
اسکی
اتومبیل رانی
دوچرخه سواری

خبرهای ورزشی سایت ورزش 90 از ایران ورزشی ، خبر ورزشی مهر و خبر ورزشی فارس جمع آوری شده است.
Iran Football News in Farsi
Nouvelles du football de l'Iranتبلیغات
آسان راه البرز
نماینده رسمی
ماشین آلات سنگین هیوندای
شرکت مهندسی پناه ساز الوند
سازنده سازه های گالوانیزه
جهت ساختمان های پیش ساخته

خبرهای جدید ورزشی فوتبال ایران
ورزش 90 : varzesh 90
Iran Football News in Farsi
Nouvelles du football de l'Iran


جهت درج آگهی با ایمیل
info@varzesh90.com
تماس بگیرید.